MIEJSCA BLISKIE I DALEKIE
TE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ
Seljalandsfoss, Islandia
Niegdyś spadał do morza2013.03.31
Malowniczy Seljalandsfoss jest widoczny już z daleka dla kierowcy jądacego drogą nr 1, biegnącą dookoła Islandii. Gdy skręcimy w lewo w kierunku doliny Thorsmork, już po przejechaniu kilkuset metrów dotrzemy do wodospadu. Warto zatrzymać się tu na dłuższą chwilę.
Seljalandsfoss
Seljalandsfoss ma 60 metrów wysokości. Woda spada tu z wysokiego klifu, będącego fragmentem dawnej linii brzegowej. Obecnie morze oddalone jest od tego miejsca o spory kawałek. Woda płynie więc dalej pod postacią wartkiej rzeczki, a po chwili wpada do całkiem dużej rzeki, rozlanej szeroko i przechodzącej bliżej morza w lagunę.
Spacer przy wodospadzie Seljalandsfoss to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że specjalną ścieżką można zajść go od tyłu i oglądać świat zza wodnej ściany. Trzeba tylko chroniić aparat, aby wszechobecne kropelki wody nie dokonały dzieła zniszczenia.
Ranga, lipiec 2007
Tylko podróż jest prawdziwym życiem, jak i prawdziwe życie jest podróżą.
Jean Paul
Galeria - Seljalandsfoss, Islandia
Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss Seljalandsfoss
Copyright © 2013 www.bliskieidalekie.pl | Designed by melonio.pl
Polityka prywatności cookies