MIEJSCA BLISKIE I DALEKIE
TE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ
Kalifornia, USA
Muzea tonące w zieleni 2013.10.08
Jest największym parkiem miejskim i największym skupiskiem muzeów w USA. Powstał w 1868 roku i zajmuje powierzchnię prawie pięciu kilometrów kwadratowych. Mowa o parku Balboa w San Diego.
Fantazyjna architektura budynków przypomina czasy panowania Hiszpanów
Przez pierwsze lata swego istnienia był niczym innym, jak tylko kawałkiem dziko rosnącej zieleni usytuowanym w pobliżu centrum dużego miasta (dawniej Newtown, obecnie Downtown of San Diego). Z czasem jednak zaczęto wytyczać na jego terenie alejki, powstały ogrody i ciekawe budowle, których kształt przypomina architekturę hiszpańską. Park bardzo zyskał w latach 1910-1916, kiedy przygotowywano tutaj wystawę Expo związaną z otwarciem kanału Panamskiego. Na miejsce tego doniosłego wydarzenia wybrano właśnie San Diego, gdyż miasto jest tym z amerykańskich portów morskich, który leży najbliżej kanału od strony północnej. Architekt – Bertram Goodhue – postanowił w projektowanych budowlach nawiązać do historii miasta i stworzył fantazyjne, bogato zdobione gmachy.
Jacaranda - jedno z najpiękniejszych drzew rośnie również w parku Balboa
Obecnie na terenie parku znajduje się 14 muzeów, w tym takie obiekty, jak Muzeum Sztuki, Muzeum Fotografii, Centrum Historyczne San Diego czy Muzeum Lotnictwa. Ponadto jest tu słynne ZOO i cała masa restauracji. Park należy do ulubionych miejsc mieszkańców San Diego, którzy chętnie tu spacerują i odpoczywają na jego rozległych trawnikach. Szczególnie zachwycająca jest tropikalna roślinność parku – w tym wspaniałe drzewa.
Wśród małych sklepików z pamiątkami i galerii sztuki
Park Balboa mieści się przy ulicy El Prado pod numerem 1549. Nazwa parku pochodzi od nazwiska hiszpańskiego odkrywcy Vasco Nuneza de Balboa, który jako pierwszy europejczyk przemierzył całą Amerykę Środkową i dotarł do Pacyfiku.
San Diego, wrzesień 2013
[ Zobacz galerię zdjęć ]
Tylko podróż jest prawdziwym życiem, jak i prawdziwe życie jest podróżą.
Jean Paul
Galeria - park Balboa
Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa Park Balboa
Casa del Prado
Copyright © 2013 www.bliskieidalekie.pl | Designed by melonio.pl
Polityka prywatności cookies