MIEJSCA BLISKIE I DALEKIE
TE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ
Luizjana, USA
St. Louis i inne 2013.10.14
Cmentarze należą do najciekawszych miejsc Nowego Orleanu. O powstaniu pięknych, zabytkowych grobowców zadecydowało położenie miasta.
Cmentarz St. Louis 3 jest jednym z najstarszych w mieście.
Znaczna część miasta leży na poziomie morza, a nawet poniżej tego poziomu. To sprawia, że teren jest narażony na lokalne podtopienia. Utrudnia to bardzo pochówki, gdyż chowane do ziemi trumny z ciałami zmarłych mogą przebywać przez znaczną część roku w wodzie, a nawet, przy większych podmyciach wydostawać się na powierzchnię. To problem sanitarny, a przede wszystkim etyczny, gdyż poszanowanie dla zwłok jest ważną cechą naszej cywilizacji.
W związku z tym mieszkańcy Nowego Orleanu już dawno zaczęli chować swoich zmarłych w kryptach grobowych zlokalizowanych ponad ziemią i obudowanych pięknymi grobowcami. Są to często architektoniczne perełki. Dzięki temu dzisiaj możemy podziwiać wspaniałe nowoorleańskie cmentarze, opowiadające pięknie o historii tego miasta. Wycieczka na jeden z nich jest obowiązkowym punktem programu zwiedzania największego ośrodka Luizjany.
W Nowym Orleanie pochówkom towarzyszy... jazz!
Najbardziej znane cmentarze Nowego Orleanu to St. Louis Cemetery Nr 1 (najstarszy), St. Louis Cemetery Nr 2 i St. Louis Cemetery Nr 3, a także Lafayette Cemetery, St. Roch Cemetery i St. Patrick Cemetery.
Nowy Orlean, październik 2013
[ Zobacz galerię zdjęć ]
Tylko podróż jest prawdziwym życiem, jak i prawdziwe życie jest podróżą.
Jean Paul
Galeria - Cmentarze Nowego Orleanu
Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu Cmentarze Nowego Orleanu
Copyright © 2013 www.bliskieidalekie.pl | Designed by melonio.pl
Polityka prywatności cookies